BÄGARE, 2 st samt SUPKALKAR, 3 st, silver. 1700/1800-tal. Vikt ca 125g.
Bägarna konande på rund slät fot och graverad bladdekor, kalkarna släta på rund fot samt invändigt förgylld, graverade initialer i kartusch samt delvis godronnerad fot. H 6,5-8,5.
Slitage, bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.