MATTA, Rölakan, Signerad IS (Ingegerd Silow). 230 x 165.

Mittfält uppdelat av rutmönster i flera mindre fält av olika blå, gröna och lilamelerade pastellfärger samt stiliserade polykroma blommor. Blåmelerad bård.

Obetydligt slitage, något skadade fransar.

Utropspris
3 000 SEK