PARTI SMYCKEN

Silver, 6 delar, bla hänge med 8 vita opaler och syntetisk rubin, 1900-tal. Tot vikt 185,6g.

Halskedja, ärtlänk med hjärtformat hänge med cabochonslipade vita opaler samt droppformad syntetisk rubin, h 52 Armringar, en öppen, sterling, SAU, 1979 och en öppningsbar med blomsterdekor, collier med ärtlänk och runda plattor, 1900-talets andra hälft, armband med genombrutna plattor med blomdekor, brosch/hänge, runt, steninläggningar i form av en papegoja, Mexico.

Konditionsrapport

Slitage. Mindre skador. Nagg på rubin. Slitage på opaler.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss