GOLVLAMPA, Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, Modell 1842.

Mässing, tredelad fot med runda avslut. Höj- och sänkbar, märkt Svenskt Tenn 1842. H 99-137. Skärm medföljer.

Slitage, skärm med kraftiga skador, revor.

Utropspris
2 000 SEK