MODELLBYGGE, infanteri, handmålad metall, 1900-talets mitt.

Fredrik den Store av Preussen mönstrar infanteri, 1700-talet. Gravör: R Grünewald Tyskland. Målning: Gunnar Strandberg. Modellernas H bla 5 cm.

Utropspris
1 000 SEK