TRYMÅ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Svartmålad. Spegelglas flankerat av kannelerade kolonner. Uppsvängt krön med dekor av urnor. Konsolbord i form av låda med stenskiva och plåtinsats, fronten med skuren dekor och lejonmaskaron. Spegel l 91, h 288, konsol h 41, l 90, b 39.

Repor, skador, lösa delar medföljer.

Utropspris
300 EUR