FÄLLBORD, England, 1700/1800-tal.

Mahogny. Rund skiva på tredelad bladhölstrad pelarfot, avslutande claw and ball fötter. Diam 85, H 70.

Slitage. Repor. Förstärkt/lagad fot.

Utropspris
6 000 SEK