KAFFEKOPPAR MED FAT samt FAT, 4 delar, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Förgylld kantdekor samt dekor i form av blomma. Fat, modell nr 3552, "Campanula rapuculus Mull" samt "Viola palustris L" diam 14,5. Kaffekoppar med fat, modell nr 3618, Trifolium striatum L" h ca 6.

Slitage i botten. Minimalt nagg samt slitage på fotring.

Utropspris
4 000 SEK