BORDSPENDYL, empire, 1800-talets början.

Brännförgylld brons. Dekor av sittande kvinna med amorin. Vitemaljerad urtavla märkt Blanc Fils, Paris. L 34. H 44.

Repor. Nyckel saknas.

Utropspris
20 000 SEK