Thomas Rose Miles

(Storbritannien, 1869-1906)
Thomas Rose Miles
(Storbritannien, 1869-1906)

THOMAS ROSE ACT. MILES, olja på duk, sign och dat 1870.

Kustlandskap i månsken med båtar och figurer. 45x81.

Uppfodrad på duk. Krackelyrer, färgbortfall.

Utropspris
15 000 SEK