SOCKERRUSKOR, 2 st Sverige samt SKÅL, England. Silver. 1800/1900-tal. Tot vikt 144 g.

Carl Hoff, Helsingborg, svenska importstämplar, 1929. Johan Schurmann, Landskrona, svenska importstämplar, 1940. Skål, England, 1800-talets andra hälft, otydl stämplar. H 4,5-18,5.

Mindre bruksslitage. Skål bär monogram.

Utropspris
1 500 SEK