PUNSCHMUGGAR, 6 + 6 st, silver. 1900-talets mitt. Tot vikt 259 g.

Invändig förgyllning. Markströms Guldsmed AB, 1945. Bär monogram. Edlunds Silvervarufabrik AB, 1947, 1950. H 4 Schatull medföljer.

Mindre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK