CHIFFONJÉ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Bl.a. valnöt. Tre lådor, nedfällbar skrivklaff med bakomliggande lådinredning. Mässingsbeslag. L 100, B 46, H 140. Nyckel finns.

Fanérskador. Repor. Slitage. Sprickor.

Utropspris
3 000 SEK