MATSALSGRUPP, 5 delar, nyrenässans. 1800/1900-tal.

4 stolar. Klädda i läder med tellikor (sits troligen i konstläder)med rak rygg, kopplade ben samt skuren dekor. Bord med svarvade kopplade ben, sarg med skuren symetrisk dekor. L 120, B 100, H 78. Två utdragsskivor finns, längd med utdragsskivor 2,20.

Omklädda. Klädsel med revor. Slitage. Nött. Sprickor. Blekt.

Utropspris
3 000 SEK