29147
PARTI PORSLIN, ca 20 delar, 1900-tal, Sverige, England samt Tyskland.
Parti porslin, ca 20 delar, 1900 tal, sverige, england samt tyskland

Kaffekoppar med fat, 6 st, ett extra fat medföljer. Dekor i rött, svart och guld. Lidköping Forseth. Servisen formgiven av Einar Forseth. Kaffekoppar med fat, 4 st, 2 extra fat medföljer. Dekor av rosa rosor samt guldbård. Johnson Bros. Kaffekoppar med fat, 9 st, ett extra fat medföljer. Bård av blomsterslingor i guld mot grå grund. Bavaria Tirschenreuth. Skål med polykrom dekor av blomsterfång. Konturerad kant med förgylld bård. Rosenthal Chippendale. Diam 21.

Krackelering. Slitage. Enstaka sprickor och nagg. Lagning.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
500 SEK