SKRIVSCHATULL, 1700/1800-tal.

SKRIVSCHATULL, 1700/1800-tal.

Med rik intarsiadekor, av bl. a. mahogny samt ljusare träslag, i form av stjärna samt med detaljer i ben. Inredning med fack, skivan klädd med grön filt. L 41, b 32, h 14. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, renoverad.

Utropspris
300 EUR