SERVIS, 44 delar, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg, 1960/70-tal.

8 mattalrikar, 6 förrättstalrikar, 5 assietter, 3 djupare tallrikar, 7 skålar, kanna, gräddkanna, sockerskål, smörask med lock, salt- och pepparbörsa, störra ströare, 5 äggkoppar, 2 kvadratiska fat, rektangulärt uppläggningsfat.

Nagg, ställvis kraftiga nagg. Slitage. Smuts.

Utropspris
2 500 SEK