Smycken
291929

ARMRINGAR, 4 st, samt RINGAR, 2 st, och BROSCH, silver. Tot. vikt ca 100 g.

Armring med tigeröga, silver 813, E. Granit & co, Helsingfors 1965.
Armring med aventurglas, silver 813, Kupittaan Kulta Åbo 1962.
Armring med två månstenar, silver 813, Åbo 1966.
Armring, silver 925, Platinoro (2002 - ), Åbo.
Diam. 6 - 6,3.
Ring, silver 830, Harry Bergman, Helsingfors 1974. Strl 18+
Ring, silver 925, Sirokoru Oy Hyvärinen, Åbo 1970. Diam. 3. Strl. 18.
Brosch, silver 925, stämplad KJ. Diam. 3,2.

Bruksslitage, ytsmuts.

Utropspris
80 EUR