PARTI SMYCKEN, halssmycken, 3 st, samt broscher, 3 st. och armband, 2 st, silver. Tot. vikt ca 103,3 g.

Halssmycke med pärla, Turun Hopea, Åbo 1966. Hängets diam. 2,5.
Halsked, Kultateollisuus, Åbo 1962.
Halssmycke med klara stenar, Edvard Rainer Kinni, Åbo 1970.
L 42- 80.
Bismarcklänk med 6 berlocker, Stockholm. L 18.
Ked, ostämplad. L 19.
Brosch, sten av rosenkvarts, Valo-Koru Oy, Åbo 1973. Diam. 3,5.
Brosch, lila stenar, Salovaara Ky Kultaseppä, Åbo 1967.
Brosch, bruna stenar, Salovaara Ky Kultaseppä, Åbo 1965. Diam. 3 x 3 resp. 3,5 x 3,5.

Konditionsrapport

Halsked med liten skada. Bismarcklänk med lagning.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss