PARTI SMYCKEN

Halssmycken, 3 st, samt broscher, 3 st. och armband, 2 st, silver. Tot. vikt ca 103,3 g.

Halssmycke med pärla, Turun Hopea, Åbo 1966. Hängets diam. 2,5.
Halsked, Kultateollisuus, Åbo 1962.
Halssmycke med klara stenar, Edvard Rainer Kinni, Åbo 1970.
L 42- 80.
Bismarcklänk med 6 berlocker, Stockholm. L 18.
Ked, ostämplad. L 19.
Brosch, sten av rosenkvarts, Valo-Koru Oy, Åbo 1973. Diam. 3,5.
Brosch, lila stenar, Salovaara Ky Kultaseppä, Åbo 1967.
Brosch, bruna stenar, Salovaara Ky Kultaseppä, Åbo 1965. Diam. 3 x 3 resp. 3,5 x 3,5.

Konditionsrapport

Halsked med liten skada. Bismarcklänk med lagning.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss