PAPPERSKNIVAR, 3 st. samt BLÄCKPENNOR, 2 st. Finland, 1926-54. Tot. vikt ca 158,3.

Papperskniv, skaft med motiv av Helsingfors järnvägsstation, Helsingfors 1930.
Papperskniv med uggledekor och vitt blad, Kultakeskus Tavastehus 1954.
Papperskniv med genombruten dekor, 1931.
Bläckpenna, Osuusliike Kultaseppä r.l. Åbo 1930.
Bläckpenna, Helsingfors 1926.

Namn- och datumgravyr, anlöpningar, kantnagg, slitage.

Utropspris
120 EUR