PARTI KERAMIK, 6 delar, Berndt Friberg, Gustavsbergs studio, 1950-70-tal, sign.

En vas med grågrön harpälsglasyr, 1954, h 9. Två skålfat, grågrönspräcklig glasyr, diam 13-14, 1972-74. Tre vaser, glaserade, h c:a 7 1960-70-tal.

Smärre repor.

Utropspris
3 000 SEK