MATSERVIS, 36 delar, porslin, "Sachsisk blomst", Royal Copenhagen.

6 djupa tallrikar, 6 förrättstallrikar, 6 mattallrikar, 2 såsskålar, 2 vinägerkannor, 6 brödassietter, 2+2 ovala serveringsfat, 1 oval terrin med lock, 1 saltströare, 2 kryddkar.

Slitage, några delar 2:a sortering. Två lövfat med obetydliga nagg på blomblad. En förrättstallrik med omfattande lagning.

Utropspris
6 000 SEK