BOKHYLLOR, 2 st, "Royal System", Paul Cadovius, 1900-talets tredje kvartal.

Två sektioner en med barskåp samt tre hyllplan och en med tre lådvarv samt tre hyllplan. Teak. L 84, b 40, h 180.

Brukslitage, stötskada, bakre hyllstöd saknas. Skruv till stödkryss skadad.

Utropspris
2 500 SEK