29269
MATTA. Antik turkisk. Ca 435 x 333.
Matta. antik turkisk. ca 435 x 333

Ljusgrön botten med polykromt palmett- och blommönster. Benvit huvudbård med palmettranka.

Ställvis hårt slitage, fläckar, stora revor, lagningar, malskador, trampveck. Baksida med spår av klister, maskingjorda fransar.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK