Allmoge
292968

MÖSSBORD, allmoge, 1800-tal.

MÖSSBORD, allmoge, 1800-tal.

Rak form. Raka ben. Två lådor i sargen. Skivan bär spår av röd färg. Underdelen rödmålad. L 106, B 68, H 74.

Bruksslitage. Märken och repor. Färgslitage. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK