PARTI FLINTGODS, 10 delar, Josef Ekberg Gustavsberg 1900-talets första kvartal.

Skål, vas, 3 väggvaser, askfat, 3 ljusstakar samt lock till urna. Rosa lysterglasyr med förgyllda detaljer. H 6,5-15.

Smärre slitage. Vasen med mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK