FÅTÖLJ, "Farmor", Carl Malmsten, 1900-talets mitt.

Fast stoppad, grön, ylleklädsel, klädda knappar i rygg, keder längs kanter. Nackkudde samt armlänsskydd medföljer.

Bruksslitage. Lack avskavd på ben. Smärre fläckar. Blekt.

Utropspris
4 000 SEK