CHIFFONJÉ, empire, tidigt 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Tudelad. 4 lådor. Klaff med bakomliggande skrivinredning. Beslag av läder. L 118. B 53. H 145.

Smärre fanerskador. Repor. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK