MATSERVIS, flintgods, Rörstrand, "Lotus", 87 delar. 1900-tal.

Bestående av 15 st mattallrikar diam 24, 20 st djupa tallrikar diam 25, 26 st förrättstallrikar diam 21,5, 16 assietter diam 18, 2 st skålar diam 17, 4 st uppläggningsfat l 23 till 30, 2 st skålar l 18 till 23, 1 st terrin med lock l 30 samt 1 st kanna.

Bruksslitage, enstaka delar med nagg.

Utropspris
4 000 SEK