PEHR HÖRBERG, olja på pannå, sign och dat a tergo. 1800-talets första del.
Landskap. Figurer framför ett hus. 53x40
Äldre lagning. Spricka tvärs över pannån. Gulnad. Smuts. Smärre repor.