MATTA, Vorwerk, semiantik. Ca 386 x 253.

Rödbrunmelerad botten med 4 stora polykroma medaljonger, palmetter och blommor. Mörkblå huvudbård med "S"- och blommönster.

Ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna och kortsidorna med smärre skador.

Utropspris
6 000 SEK