MATSALSGRUPP, 8 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors, 1900-tal.

Vitlackerad, stolar med fast stoppad sits med blårandig ylleklädsel. 2 karmstolar, 4 stolar, matbord l 140, b 100, h 75, skåp ca l 100, b 38, h 184. Etikettmärkt. Nyckel finns.

Bruksslitage. Smärre fläckar på klädsel.

Utropspris
12 000 SEK