BYRÅ MED UPPSATS, senbarock,1700-talets första hälft.

Tre lådor, uppsats med tre lådor, mässingsbeslag, inläggningar, bla valnöt. L 115 b 63 h 93. Nyckel finns.

Renoverad. Ett lås senare. Beslagskomplettering. Fanerskador. Fanerlagningar. Fläckar. Sprickor.

Utropspris
20 000 SEK