SERVISDELAR, 15 st, flintgods, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1951-71.

3 kaffekoppar med fat, 1 ströare, 2 askfat, 1 marmeladburk, 2 gräddkannor, 1 kanna, 1 tekanna, 1 sockerskål, 2 serveringsfat samt 1 mindre skål.

Brukslitage, repor. Koppar med invändiga missfärgnignar och krackeleringar. Ytsmuts.

Utropspris
3 000 SEK