KONST- OCH POLITISKA AFFISCHER

15+2st, offsettryck och litografi. Sverige, 1940-2004.

Konstaffischer bla Yoko Ono sign affisch, Stockholm, 2004, ramad. Niki de Saint Phalle "Hon", Moderna Museet, 1968. Bengt Lindström Galerie Ariel, Paris, 1968. Lars Hillersberg, "Brigadmåleri", Moderna Museet, 1979. Göran Hägg, förlaga till filmaffisch, gouache, Moderna Museets bio 1984, komp i svart och rött. Politiska affischer bla. valaffischer socialdemokraterna 1968, SSU 1948. Mått (max/min) 100/75 x 70/63, gouache 100 x 70, bildmått på de 2 ramade 63 x 48 resp 68 x 47,5.

Konditionsrapport

Skador. Veck. Revor. Tejprester. Ramade ej examinerade ur ram.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss