BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1940-tal.

Mässingsskärm, kannelerat teakskaft, rund mässingsfot, h 50,5. Märkt, nr 716.

Bruksslitage. Anlöpningar. Repor. Smärre bucklor.

Utropspris
1 500 SEK