SKÅL, glas, sign. Gunnel Nyman, SOCKERSKÅL samt GRÄDDSNÄCKA, Finland 1900-talets mitt.

Skål, bärnstensfärgad med musch, sign. med syrapenna något sliten, h 9,5.
Sockerskål samt gräddsnäcka, klart glas med musch, osign. h 4,5-9,5.

Smärre repor, bruksslitage.

Utropspris
300 EUR