SPELBORD, NK, 1960/70-tal.

SPELBORD, NK, 1960/70-tal.

Alm. Skiva med dekor av schackbräde. Uppfällbar vridbar filtklädd skiva. Metallskodda fötter. L 100, B 50(100), H 75.

Smärre slitage och repor. En filt lös från skivan.

Proveniens

Harry Schein

Utropspris
4 000 SEK