STOL, rokoko, provinsarbete, sent 1700-tal.

Svartmålad med bronserade detaljer, genombruten ryggbricka. Stoppad sits med tygklädsel.

Senare klädsel samt senare bemålning. Slitage på bemålning.

Utropspris
2 000 SEK