SERVISDELAR, 73 st, porslin, "Saksisk Blomst", Bing & Gröndahl, 1900-tal.

7 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, 2 såssbåtar på fot, 2 lockkarotter, ställ med peppar- och saltkar samt senapskanna, 12 förättstallrikar, 13 djupa förättstallrikar, 12 tallrikar samt 19 djupa tallrikar.

Bruksslitage, ett fåtal delar med nagg. Ett ställ med pepparkar samt ej komplett senapskanna medföljer, 6 förättstallrikar, 2 djupa förättstallrikar, 7 tallrikar samt 1 djup tallrik med skador medföljer också.

Utropspris
6 000 SEK