MATSKEDAR, 4 st, silver, 1700-/1800-tal. Vikt ca 169 g.

Fiol- och gammalsvensk modell. Bl a C O Holm, Vadstena 1816-1848 (L 21), Henrik Nourin, Norrköping 1777 (L 20,5), Anders Isleben, Norrköping 1798 (L 20,5) samt 1779 (L 20).

Bucklor och slitage. Samtliga med graverade monogram.

Utropspris
1 000 SEK