FIGURINER, 8 st, "Världens barn", Lisa Larson, Gustavsberg, 1900-talets fjärde kvartal.

Komplett serie med "Nord", "Syd", "Öst", "Väst", "Ivan", "Maria", "Mei" samt "Nils". H 10-14. I originalkartonger. Formgivna 1975.

Obetydligt slitage samt mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
4 000 SEK