KRÄFTSERVIS, 25 delar, flintgods, Rörstrand, 1920/1930-tal.

Tolv tallrikar, diam 22. Skål på fötter, diam, 25. Assietter, diam 18. Dekor av röda kräftor i relief mot vit fond.

Bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

353. Christine Ödlund, "Mollusc".
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK