SKEDAR, 18 st, silver, 1800/1900-tal. Totalvikt ca 420 g.

18 skedar i olika strl och modeller. En sked Ingemar Lilja, verksam 1807-1825, åldermansstämplad Friedrich Silber, Karlskrona.

Bruksslitage. Gravyr. Bucklor.

Utropspris
2 000 SEK