HERRFICKUR / FRACKUR, 18k guld, två boetter, urtavla och ur märkt Longines, omrking 1900-talets mitt. Tot vikt 62g.

Ankargång, ljus urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas, diam 4,9g. Klockkedja, double, ankarlänk, l 35,5, medföljer.

Ej funktionstestad. Slitage. Smärre bucklor. Monomgramgrayvr. Urtavla med ytsmuts. Klockkedja med slitage.

Utropspris
3 500 SEK