Madeleine Pyk – en samling F769

SPEGELBYRÅ, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanerad med valnöt. 3 lådor. Uppsats med vippbar spegel. Ljushållare och beslag av mässing. L 104. B 47. H ca 195.

Fanerskador. Repor. Slagmärken. Slitage. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK