BORDSLAMPA/OLJELAMPA, brons och majolika, sekelskiftet 1800/1900.

Förgyllda bronsdelar och majolikafot, reliefdekor på förgylld fond. Senare elektrifierad. H 47,5.

Ej funktionstestad, slitage, lampfästet snett.

Säljes till förmån för Högholmens Zoo

Utropspris
200 EUR