TALLRIKAR, 14 st, samt FAT, porslin, 1900-tal.

Efter ostindisk förlaga, vapen tillhörande ätten af Wirsén, diam 21, fat på fot, h 10.

Brukslitage samt färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK