BOKSKÅP, "Högesta bokskåp 133", K.A Roos Helsingborg, 1900/2000-tal.

Gulbemålad. Tvådelat. Övre del med glasade pardörrar, spröjsverk, innanförliggande hyllplan. Underdel med 4 lådor i front. Mässing beslag. Märkt K.A Roos Helsingborg. L 134, B 35, H ca 200. Nyckel finns.

Slitage.

Utropspris
3 000 SEK