BORD, trä, möjligen Marocko 1900-talets mitt.

Oktagon form, mörkt lackat, orientaliska motiv i relief och i genombrutna former, pärlemoinlägg.

Bruksslitage.

Säljes till förmån för Högholmens Zoo.

Utropspris
80 EUR